בלוג

אם תרצו להעמיק ולקרוא על אדמה נגוחה

מבוא לאדמה נגוחה

מאת רוני הלוי | 12 באפריל 2015


בנייה ישנה חדשה. כשמדברים על בניה באדמה צריך קודם כל לחשוב על העובדה המדהימה שיותר ממחצית מתושבי העולם עדיין חיים בבתים מאדמה. קשה לתאר במלים את התחושה שיש כשנכנסים לבית מאדמה, אך את התחושה עצמה קשה לפספס: נעים בתוכו, הוא שקט ויציב וכמו מחוץ לזמן. בעצם משהו בתחושה של להיות בתוך חלל מאדמה צרוב בנו.

קרא עוד

יתרונות - למה לבנות באדמה נגוחה

מאת תום אלקלעי | 27 באפריל 2015


 איך לא חשבו על זה קודם כשבאים למנות את יתרונות הבניה באדמה נגוחה חשוב לזכור כי בסך הכל אנו רותמים את הטבע לשרותנו. לא משנה כמה רחוק ניקח את חיינו מן הטבע, עדיין אנחנו כפופים לחוקיו; השמש תמיד תזרח, החורף יחליף את הקיץ ולאדמה מסה טרמית גבוהה. היכולת של אדמה נגוחה היא רק ליצור קירות מן החומרים הטבעיים שמרכיבים אדמה, ובכך לרתום את היתרונות לשרותנו.

קרא עוד

שאלות נפוצות

מאת תום אלקלעי | 1/1/20


אדמה נגוחה- שאלות נפוצות בלוג זה מרכז את מגוון השאלות שנשאלנו במשך השנים במטרה לתת מענה ראשוני לסקרנותכם. ידע מעמיק יותר תמצאו ברחבי האתר.

קרא עוד

אדמה נגוחה לאדריכלים

מאת תום אלקלעי | 2/10/2018


בלוג

אדמה נגוחה היא חומר פשוט. אדמה דחוסה ומהודקת טוב טוב למלוא עובי וגובה הקיר. אבל כמו לכל חומר, גם לאדמה נגוחה יש מעלות ומגבלות, וכאשר יודעים מהן ומודעים להן, ניתן לרתום אותן לתכנון ולעיצוב. חשוב לדעת מהן המגבלות ולהבינן מבעוד מועד, טרום התכנון. 

קרא עוד

  • 1